mtu-logoMTU, czyli Moje Towarzystwo Ubezpieczeń oferuje kompleksowe ubezpieczenia komunikacyjne. Kierowcy znajdą więc w MTU obowiązkowe ubezpieczenie OC, jak również szereg ubezpieczeń dodatkowych, dobrowolnych, takich jak ubezpieczenie Autocasco, Zielona Karta, assistance, różne rodzaje ubezpieczenia NNW, a także ubezpieczenie od utraty zniżek za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia.

Ubezpieczenie OC MTU

Kalkulator OC MTU

Sprawdź cenę OC/AC w MTU i porównaj z 29 Towarzystwami.

Wypełnij krótki formularz na tej stronie. Specjaliści z AB Port Ubezpieczenia sprawdzą składki w 30 Towarzystwach i oddzwonią z najlepszą ofertą dla Ciebie!
Na samym OC możesz zaoszczędzić ponad 316 zł.


Ubezpieczenie OC należy do ubezpieczeń, w które należy się obowiązkowo zaopatrzyć. Jest to ubezpieczenie, które muszą mieć wszyscy posiadacze pojazdów mechanicznych poruszających się po polskich drogach. Brak tego ubezpieczenia wiąże się z otrzymaniem stosunkowo wysokiego mandatu, ale także ma inne, daleko bardziej idące skutki finansowe – kiedy nie mając ubezpieczenia OC kierowca spowoduje wypadek samochodowy.
Ubezpieczenie OC MTU zabezpiecza przed wszystkimi niemiłymi skutkami braku OC. Można je kupić w ramach pakietu „Mój samochód”, zarówno przez sieć tradycyjnej sprzedaży jak i w Internecie.

Ubezpieczenie AC MTU

Ubezpieczenie AC, zwane także autocasco, jest ubezpieczeniem, które chroni posiadacza samochodu przed finansowymi skutkami zniszczenia bądź utraty samochodu, takimi jak na przykład kradzież, czy też zniszczenie przez wandali albo warunki pogodowe – grad itp. Zakres ochrony uzależniony jest od szczegółowych warunków ubezpieczenia AC, a od niego z kolei uzależniona jest cena ubezpieczenia AC.
AC MTU chroni przed skutkami zderzenia się pojazdów, zderzenia się pojazdu z osobami, zwierzętami lub przedmiotami, jak również przed uszkodzenia samochodu, które spowodowały osoby trzecie, jak również pożar, wybuch, zatopienie, nagłe działanie czynnika termicznego lub chemicznego pochodzącego z zewnątrz samochodu. Ubezpieczenie Autocasco MTU chroni także przed kradzieżą pojazdu lub jego części. Co ciekawe, można je mieć w dwóch opcjach cenowych: jako mini casco i maxi casco – różnią się one zakresem ochrony, ale dzięki temu można je łatwo dopasować do własnych potrzeb. Do ubezpieczenia AC MTU dodawana jest bezpłatnie „Moja Pomoc Drogowa” – ubezpieczenie typu Assistance.


Ubezpieczenie Zielona Karta MTU

Ubezpieczenie Zielona Karta jest rodzajem ubezpieczenia OC, które obowiązuje w krajach należących do systemu Zielonej Karty. Jeśli więc wybierasz się do Albanii, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Iranu, Izraela, Macedonii, Maroka, Mołdawii, Serbii i Czarnogóry, Tunezji, Turcji, bądź na Ukrainę samochodem musisz wykupić właśnie Zieloną Kartę. MTU oferuje także ubezpieczenie tego typu.
Ubezpieczenie od utraty zniżki za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia.
Jest to ciekawy produkt w ubezpieczeniowej ofercie MTU. Przeznaczony został dla klientów MTU, którzy cieszą się dużą, 60 proc. zniżką i boją się o jej utratę w wyniku spowodowania przez nich wypadku. Ubezpieczenie od utraty zniżki za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia ma właśnie zapobiec utracie takiej zniżki.

Ubezpieczenie NNW kierowcy i pasażerów MTU


Ubezpieczenie NNW MTU ma chronić przed następstwami nieszczęśliwych wypadków kierowcę i pasażerów podróżujących samochodem. Obejmuje ono zwrot kosztów leczenia, kwestie całkowitego lub trwałego uszczerbku na zdrowiu, a nawet śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Kalkulator OC MTU

MTU daje możliwość samodzielnego wyliczenia swojej składki na ubezpieczenie OC za pomocą internetowego narzędzia, jakim jest kalkulator OC MTU. Wystarczy wpisać podstawowe dane by otrzymać orientacyjną kalkulację składki OC MTU.

Czegu szukali ludzie czytający ten wpis

  • yhs-fh_lsonsw
  • Kalkulator OC MTU
  • ubezpieczenia samochodowe mtu kalkulator
  • ubezpieczenie samochodu MTUpzu